Діяльність Одеського Міжнародного Медичного університету також спрямована на підготовку лікарів-інтернів, підвищення кваліфікації та спеціалізації лікарів за спеціальністю “Медицина” та “Фармакологія”. Шляхом поглиблення, розширення та оновлення професійних знань, умінь і навичок або отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня та практичного досвіду, студенти проходять професійну підготовку у Навчально-науковому інституті післядипломної освіти ОММУ.
Післядипломна освіта – система підвищення кваліфікації осіб, котрі вже мають вищу освіту.
Закон України «Про освіту» визначає післядипломну освіту як «спеціалізоване вдосконалення освіти та професійної підготовки особи шляхом поглиблення, розширення та оновлення її знань, умінь і навичок на основі здобутої раніше вищої освіти (спеціальності) або професійно-технічної освіти (професії)».
Відповідно до закону України про «Про вищу освіту», дійовими особами післядипломної освіти є:
- Слухач– той, хто отримує додаткові чи окремі освітні послуги за програмами післядипломної освіти (будь-якого напрямку та спеціальності, у тому числі науковці та педагоги).
- Інтерн– має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування, навчається для отримання кваліфікації лікаря відповідно до переліку спеціальностей інтернатури.
- Лікар-резидент– має ступінь магістра медицини, навчається виключно на відповідних клінічних кафедрах для отримання кваліфікації лікаря відповідно до переліку спеціальностей резидентури.
- Клінічний ординатор– також магістр медицини і лікар певної спеціальності, навчається для поглиблення професійних знань, підвищення рівня компетентності лікаря-спеціаліста.
Отримати післядипломну освіту в Україні можна за рахунок спеціалізації, перепідготовки (зокрема здобуття другої вищої освіти), підвищення кваліфікації, стажування. Найбільш популярна освітня послуга у сфері післядипломної освіти в Україні – отримання другої вищої освіти на основі першої спеціалізації.
Основні форми післядипломної освіти такі:
- Професійне навчання працівників робітничим професіям– включає як первинну професійну підготовку працівників, так і підвищення кваліфікації, може здійснюватися безпосередньо у роботодавця.
- Інтернатура– обов’язкова форма первинної спеціалізації осіб лікарських та провізорських (фармацевтичних) спеціальностей.
- Лікарська резидентура– спеціалізація лікарів-спеціалістів за певними лікарськими спеціальностями виключно на відповідних клінічних кафедрах для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста.
- Клінічна ординатура– підвищення кваліфікації лікарів-спеціалістів, які пройшли підготовку в інтернатурі та/або резидентурі.
У навчально-науковому інституті післядипломної освіти ОММУ працюють висококваліфіковані фахівці, видатні вчені, академіки, професори, заслужені діячі України, кандидати та доктори медичних наук. Вчена рада інституту післядипломної освіти складається з 30 членів. Вона всеціло займається питанням вдосконалення системи післядипломної медичної освіти в Одеському Міжнародному Медичному Університеті та поточними питаннями післядипломної освіти. Постійно висвітлюється питання покращення якості підготовки лікарів-інтернів.